Column Left

21 Ocak 2024 Pazar

Düşük Şeker İçeren 11 Meyve

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
1- Limonlar

C vitamini, limon ve türevleri yüksek oranda ekşi meyvelerdir. Çok fazla şeker içermezler (sadece limon başına bir iki gram ) ve iştahınızı engellemeye yardımcı olmak için bir bardak suya sıkabilirsiniz.

2- Ahududu

Ahududu sadece beş gram şeker içerir, bir çay kaşığından biraz fazla. Aynı zamanda bol miktarda lif içerir.

3- Çilek

Çilekler çok tatlı meyveler olsa da tadına oranla şeker oranı şaşırtıcı derecede düşüktür. Bir fincan çilek yaklaşık yedi gram şeker içerir ve günlük alınması tavsiye edilen C vitamininin yüzde 100’ünden fazlasını içerir.

4- Böğürtlen

1 fincan böğürtlen sadece 7 gram şekere sahiptir. Bu koyu renkli meyveleri yerken suçlu hissetmek zorunda değilsiniz. Bir ödül olarak, aynı zamanda içerdiği antioksidanlar kadar lif oranı da yüksektir.

5- Kivi

Kivi, C vitamini açısından zengin ve şeker oranı düşüktür. Kivi başına sadece altı gram şeker içerir. Tüm yıl boyunca marketlerde kivi bulabilirsiniz.

6- Greyfurt

Greyfurtlar kesinlikle bir üzüm kadar tatlı olmasa da, orta boy bir greyfurtun yarısında 9 gram şeker vardır.

7- Avokado

Meyveleri düşündüğünüzde akla ilk gelen şey tam olarak olmasa da, avokado bir meyvedir ve doğal olarak şeker oranı düşüktür. Bütün bir avokado yaklaşık bir gram şeker içerir. Avokadoların içerdiği doymuş yağlar da sizi doyurmaya yardımcı olur.

8- Karpuz

Karpuzlar ikonik yaz meyvesidir. Bütün bir dilimlenmiş karpuzda 10 gram şeker bulunur. Karpuzlar aynı zamanda demir deposudur.

9- Kavun

Bir fincan kavun 13 gramdan az şeker içerir ve aynı zamanda bol miktarda A vitamini içerir. Bu şeker oranı, diğer meyvelerden biraz daha yüksek olabilir, ancak bir soda şişesinin yaklaşık 40 gram şeker ve çok az besin değerine sahip olduğunu unutmayın.

10- Portakal

Portakallar, C vitamini alımınızı hızlandırırken, tüm kalori ve şekersiz tatlı bir atıştırmalıktan zevk almanın başka bir harika yoludur. Tipik bir deniz portakalı, meyve başına yaklaşık 12 gram şeker içerir ve 70 kaloriden azdır.

11- Şeftali

Şeftali inanılmaz tatlı olabilir, fakat orta büyüklükteki bir şeftali 13 gramdan daha az bir şeker içerir, bu da bir meyve için düşük olarak kabul edilebilir.

Bu 11 düşük şekerli meyve, 1 ila 13 gram arasında bir şeker içerir, ancak porsiyon boyutunun bütün fark yarattığını unutmayın. Bir karpuz porsiyonu sadece bir fincandır, bu nedenle üç veya dört fincan karpuzun tadını çıkarmak size fazla şeker yüklemesi yapabilir.

Tüm meyveler şekerli işlenmiş aperatiflere kıyasla çok daha fazla vitamin, mineral ve lif içerir. Yüksek lifli gıdalar sindirimi yavaşlatır, bu da kan şekerinizin meyveyi yedikten sonra hızla yükselmeyeceği anlamına gelir.


Kaynak faydaları,com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments